Teknovation Logo




www.teknovation.dk > Spåntagende metalbearbejdning
  • Cookies politik
  • English
 

Flere Zeiss-løsninger i Jönköping

  • Zeiss Duramax er en af de målemaskiner, som man kan møde på firmaets stand i forbindelse med Elmia Verktygsmaskiner 2026 i Jönköping i disse dage.

19. maj 2026, kl. 07:16 

19. til 22. maj gælder det Elmia Verktygsmaskiner 2026 i Jönköping for Zeiss Nordic-teamet, og herunder også salgskonsulent Per Jensen, som opfordrer danske kunder til at kigge forbi, og se de opstillede løsninger, samt ikke mindst at få en snak om de indviduelle behov for måleteknik.


Zeiss-salgskonsulent Per Jensen er en del af teamet på Zeiss-standen i forbindelse med den aktuelle Elmia Produktionsmässor, og herunder sektoren Elmia Verktygsmaskiner 2026, som frem til og med fredag holdes i Jönköping.

Han håber, at danske besøgende i det svenske vil komme forbi, så de kan se de opstillede Zeiss-løsninger; dels en Contura-koordinatmålemaskine og dels en Durmax-løsning, der vises med duplexsystem på, og er egnet til opstilling på selve produktionsgulvet.

Annonce - artiklen fortsætter under banneret


På Zeiss-standen vil der også være adgang til at kigge på mikroskoper for visuel inspektion, hvor firmaet præsenterer modellerne SmartZoom 100 og AxioVision, oplyser Per Jensen, som opfordrer danske kunder til at kigge forbi, og få en snak om løsnigerne såvel som om de indviduelle behov for måleteknik.


  • Del denne artikel på Facebook
  • Del denne artikel på Twitter
  • Del denne artikel på LinkedIn

 


 
 
 
 
 
Teknovation
 
 
Teknovation ApS
Sydvestvej 110, 1
2600 Glostrup
T. 46139000
M. info@teknovation.dk
CVR Nr. 28680392

 
Copyright © Teknovation ApS
All Rights Reserved.
CMS: Scalar Media

Persondata- og cookiepolitik