Teknovation Logo



  • Cookies politik
  • English
 

Danskere blev opdateret på den digitale udvikling

  • Engel-medarbejderne (f.v.) Jens Thor Hansen, Brian Fransen og Christian Bonnez var til stede på værket i Østrig under Engel Digital Days. Billedkilde: Brian Frandsen, LinkedInprofil.

21. juni 2024, kl. 13:28 

Under Engel Digital Days blev de danske Engel-medarbejdere og kunder introduceret for en række spændende nyheder, fremhæver salgskonsulent Brian Frandsen.


Østrigske Engel holdt for første gang et større fysisk arrangement under temaet Digital Days midt i juni ved hovedkvarteret i Schwertberg.

Her blev der afholdt en længere række oplæg om den digitale fremtid inden for sprøjtestøbning.

Ifølge salgskonsulent Brian Frandsen, blev de fremmødte introduceret til en række spændende nyheder blandt andet de seneste muligheder med AI.

Nyheder han og de andre Engel-mearbejdere nu skal hvem og introducere de danske kunder, der ikke kunne være med på turen for de nordiske kunder, for.

AI-temaet var således svært at komme udenom, og her præsenterede virksomhedens AI-eksperter deres syn på, hvordan aktuelle AI-værktøjer hurtigt og bæredygtigt kan tage produktionen til et nyt niveau.

Andendagen var primært afsat til workshops og andre aktiviteter i kundeteknologicenteret, udstillede demostationer og fabriksundvisninger.

Tredjedagen gik i dybden med producentens iQ-system, hvor kunder kunne udveksle erfaringer og tage diskussioner med virksomhedens eksperter på området.


  • Del denne artikel på Facebook
  • Del denne artikel på Twitter
  • Del denne artikel på LinkedIn

 

 
 
 
 
 
Teknovation
 
 
Teknovation ApS
Sydvestvej 110, 1
2600 Glostrup
T. 46139000
M. info@teknovation.dk
CVR Nr. 28680392

 
Copyright © Teknovation ApS
All Rights Reserved.
CMS: Scalar Media

Persondata- og cookiepolitik