Teknovation Logo






www.teknovation.dk > Spåntagende metalbearbejdning
  • Cookies politik
  • English
 

Maskinmestre kan møde Nordic på Ajour 2024-messen

  • Nordic fra Middelfart meddeler, at de i år vil være udstiller på Ajour 2024-messen i Odense, hvor de vil præsentere blandt andet Heidenhain og Siemens styringsteknologi.

20. august 2024, kl. 13:44 

Når Maskinmestrenes Forening 28. og 29. november samles om Ajour 2024, med konference og messe i Odense Congress Center, kan de i år også møde Nordic A/S blandt udstillerne.


Middelfart-baserede Nordic meddeler, at man i år vil være repræsenteret med en stand på Ajour 2024-messen, som arrangeres i tilknytning til Maskinmestrenes Forenings Årsmøde.

På Nordic-standen vil man kunne møde udstyr og teknologi fra Siemens, Heidemhain ligesom der vil blive slået et slag for NORDICled og NORDICfilter.
 

Annonce - artiklen fortsætter under banneret


Ud over CNC-teknologi, reparation af CNC-maskiner og automatiseringsudstyr så er virksomheden også lagerførende i mere end 2.000 varenumre, som løbende kan ekspederes ud til industrivirksomhederne, understreges det.


  • Del denne artikel på Facebook
  • Del denne artikel på Twitter
  • Del denne artikel på LinkedIn

 



 
 
 
 
 
Teknovation
 
 
Teknovation ApS
Sydvestvej 110, 1
2600 Glostrup
T. 46139000
M. info@teknovation.dk
CVR Nr. 28680392

 
Copyright © Teknovation ApS
All Rights Reserved.
CMS: Scalar Media

Persondata- og cookiepolitik